Kurort z duszą – nowy przewodnik o Połczynie-Zdroju

W sprzedaży stacjonarnej i internetowej pojawił się nowy przewodnik turystyczny wydawnictwa EKO-MAP o znanym zachodniopomorskim uzdrowisku.

Jest to już trzecia edycja przewodnika, od lat cieszącego się niezmienną popularnością wśród turystów i kuracjuszy odwiedzających Połczyn. Podobnie jak w pierwszym wydaniu, postawiono na oprawę spiralną, która z punktu widzenia użytkowników aktywnie eksplorujących teren, jest zdecydowanie najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Dotychczasowe edycje zawierały część kartograficzną w postaci obszernego atlasu turystycznego w skali 1:50.000 – jest to sprawdzona i użyteczna formuła, do której chętnie sięgają dalekobieżni piechurzy i amatorzy jazdy rowerowej. Tym razem zasięg atlasu powiększono o obszar całego Drawskiego Parku Krajobrazowego, a także okolice Drawska Pomorskiego i Świdwina (łącznie ponad 1300 km kw.).

Treść opisowa, zawierająca szereg informacji i ciekawostek na temat historii, przyrody i oczywiście lecznictwa uzdrowiskowego, powstała praktycznie od nowa i została zilustrowana prawie dwiema setkami zdjęć: współczesnych, historycznych oraz lotniczych. Istotną zmianą „na plus” są szczegółowe opisy znakowanych szlaków turystycznych (pieszych i rowerowych). Nie brakuje też planów miejscowości, map rezerwatów i schematów batymetrycznych jezior (zarówno tych w okolicy miasta, jak i dużych zbiorników Pojezierza Drawskiego).

Książka jest już dostępna w punktach informacji turystycznej, księgarniach i sprzedaży internetowej.

• Zobacz szczegółowy opis przewodnika turystycznego „Połczyn-Zdrój – Kurort z duszą”