Nie wiesz gdzie się wybrać na ryby?

Wakacyjny sezon wędkarski w pełni, a prawdziwe wędkowanie na Pojezierzu Drawskim rozpocznie się właściwie dopiero po ustąpieniu letnich upałów i nawodnych tłumów. Nasz region słynie z ogromnej ilości akwenów, dlatego też przed wyruszeniem na łowy dobrze jest zaopatrzyć się zarówno w niezawodny sprzęt, jak i wiedzę na temat możliwości połowów, zezwoleń wędkarskich, a także tak prozaicznych detali jak dojazdy i parkowanie nad jeziorami.

Z myślą o turystach, którzy poszukują kompleksowej informacji na temat wód, została wydana publikacja „Pojezierze Drawskie – turystyka wodna”. Jest to zestaw składający się z dwóch map i przewodnika.

Mapa „Pojezierze Drawskie dla wodniaków” to esencja wiedzy terenowej na temat przynależności łowisk (a w związku z tym również miejsc, gdzie należy wnosić opłaty za wędkowanie), stref ciszy, głębokości i powierzchni akwenów Pojezierza Drawskiego. Z mapy dowiemy się również, gdzie wprowadzono strefy ciszy, a także w którym miejscu można zaparkować samochód lub zwodować łódź. Jeziora podzielono na łowiska PZW oraz kilka grup pozostających w zarządzie dużych gospodarstw rybackich, przy czym wody każdego z zarządców oznakowano innym kolorem. Uzupełnieniem części kartograficznej jest mapa szlaku kajakowego Drawy od jeziora Drawsko do ujścia w Krzyżu Pomorskim.

Przewodnik turystyczny „Turystyka wodna na Pojezierzu Drawskim”, wchodzący w skład zestawu, to kompendium informacji o najważniejszych rzekach i jeziorach, ilustrowany dużą ilością zdjęć i map batymetrycznych. Całość została umieszczona w praktycznym, przezroczystym etui, chroniącym mapy przed zniszczeniem podczas wodnych wypraw.

 

Zestaw „Pojezierze Drawskie – turystyka wodna” jest już dostępny w sprzedaży stacjonarnej w księgarniach i ośrodkach wypoczynkowych, a także w wybranych punktach informacji turystycznej. Publikację można również zamówić online w sklepie Ksiegarnia-Turystyczna.pl