Z mapą na ryby

Sezon wędkarski już wkrótce rozpocznie się na dobre, czas więc odkurzyć wędki i przygotować niezbędny sprzęt do połowów. Nie zaszkodzi też zaopatrzyć się w dobrą mapę.

Tym razem przedstawiamy propozycję wydawnictwa EKO-MAP, specjalizującego się m. in. w opracowaniach batymetrycznych i publikacjach wędkarskich. Jest to mapa wędkarska, obejmująca teren Pojezierza Wałeckiego i Drawskiego.

Opracowanie składa się z części topograficznej i batymetrycznej. Pierwsza z nich zawiera mapę wymienionych regionów, na której wyeksponowane są wszelkie informacje przydatne podczas planowania wędkarskich wypraw. Jeziora podzielono zgodnie z przynależnością łowisk do dzierżawców (są to m. in.: Przedsiębiorstwo Rybackie w Złocieńcu, Gospodarstwo Rybackie Czaplinek, Zakład Rybacki Wałcz, Wałeckie Ryby na Fali i okręg PZW Koszalin). Przy każdym akwenie znalazła się informacja na temat jego głębokości i powierzchni, a także ewentualnych obostrzeniach prawnych, takich jak strefy ciszy czy zakaz wędkowania z łodzi.

 

Więcej szczegółów zawarto w drugiej części publikacji, gdzie znalazły się mapy batymetryczne kilkudziesięciu jezior wraz z danymi morfometrycznymi i administracyjnymi. Dodatkowo ujęto zdjęcia najważniejszych gatunków ryb poławianych w naszych wodach wraz z wymiarami i okresami ochronnymi oraz wykaz sklepów wędkarskich, działających na pojezierzach.